Media italiane: Juventus huazon Pjacan te rivali i madh

1 min read

 

Marko Pjaca do të mirëpresë sezonin e ri në klubin e ri.

Juventus do të huazojë Pjacan te rivali i qytetit Torino, i cili u mor në këtë sezon nga eksperti kroat Ivan Juriq, sipas TuttoMercatoWeb.

Pjaca luajti deri në 34 ndeshje kampionati për Genoa sezonin e kaluar, që është më shumë sesa ai kishte grumbulluar në tre sezonet para kësaj të kombinuar.

Pjaca u shit nga Dinamo te Juventus në verën e vitit 2016 për një shumë rekorde prej 23 milionë eurosh. Ai së shpejti u dëmtua rëndë dhe kaloi disa sezone të fundit në huazim te Schalke, Fiorentina, Anderlecht dhe Genoa.

Ai luajti 24 ndeshje për ekipin kombëtar dhe shënoi një gol. TuttoMercato shkruan se Torino mposhti Hellas Verona në finish në luftën për anësorin kroat.