Presidentit i Kosovës, Hashim Thaçi, mëngjesin e së shtunës ka zgjedhur që të publikojë fotografi të Kompleksit Memorial “Zahir Pajaziti” në Podujevë.

Ai në profilin e tij në “Facebook” në fotografitë e shpërndara ka vënë dhe një mbishkrim.

“Kompleksi Memorial ‘Zahir Pajaziti’, vendi ku lindi dhe u rrit Zahiri me dashurinë ndaj atdheut dhe shpirtin e tij kryengritës”, ka shkruar Thaçi./21Media