Merkel: Procesi i Berlinit nuk mund të zëvendësohet

1 min read

Kancelarja gjermane Angela Merkel sot vizitoi Tiranën, ku pati takime edhe me disa liderë të Ballkanit Perëndimor

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, tha se mbështet projektin e tregut të përbashkët rajonal “Ballkani I Hapur”. Në konferencën e përbashkët për gazetarë me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, gjatë vizitës së saj në Tiranë, Merkel u shpreh se nisma është mbështetur nga Bashkimi Evropian dhe se, sa më shumë shtete të bashkëpunojnë në këtë drejtim, aq më mirë është për rajonin. Ndërsa, kryeministri Rama, kritikoi Kosovën për mospërfshirje në këtë proces.(E përgaditën-Burim ZARIQI &Valmira HOTI, kamera- Arian HAVOLLI)./21Media