Presidenti i Republikës së Shqipërisë, Ilir Meta, përmes një postimi në rrjetet sociale, ka uruar Joe Biden për marrjen e detyrës si president i 46 të SHBA. Meta ka shkruar se është i bindur se marrëdhëniet  e tyre do të vazhdojnë të zhvillohen më tej.

“Jemi të bindur se marrëdhëniet tona do të vazhdojnë të zhvillohen më tej, ndërsa së bashku forcojmë bashkëpunimin transatlantik dhe në NATO.
Shqipëria do vijojë të mbështetet në partneritetin strategjik me SHBA, si garanci jetike për paqen dhe stabilitetin në rajonin tonë dhe në çështje të rëndësishme globale”, ka shkruar Meta në Facebook.

Joe Biden, sot është betuar si presidenti i 46-të i Shteteve të Bashkuara./21Media

Urimet më të sinqerta, të miat dhe të popullit shqiptar, për Presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Sh.T.Z….

Posted by Ilir Meta on Wednesday, January 20, 2021