Ministri i Jashtëm turk qëndron sot për vizitë në Kosovë

1 min read

Sot në Kosovë do të vijë për vizitë Ministri i Punëve të Turqisë, Mevlut Cavusoglu.

Ai do të pritet në aeroport nga Ministrja e Jashtme e Kosovës, Donika Gërvalla, në ora 17:30.

“Zëvendëskryeministrja e Republikës së Kosovës, njëherësh ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, sot do të mirëpret në Aeroportin Ndërkombëtar të Prishtinës “Adem Jashari”, ministrin e Punëve të Jashtme të Republikës së Turqisë, Mevlüt Çavuşoğlu”, thuhet në njoftimin e Zyrës për Media të MPJ-së”, thuhet në njoftimin e MPJ-së./21Media