Ministrja Gërvalla shprehet optimiste për vizat  

1 min read

Gërvalla: Jemi fokusuar në njohjen nga pesë shtetet anëtare të BE-së

Në komisionin për Punë të Jashtme, raportoi ministrja e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Donika Gërvalla, e cila foli për njohjet e reja, bindja e pesë vendeve anëtarë të BE-së për ta njohur Kosovën, iniciativën “Open Ballkan” si dhe liberalizimin e vizave, për këtë të fundit duke u shprehur optimiste që skepticizmi i Francës mund të ndryshojë./21Media