Në votim mocioni i mosbesimit për Qeverinë

Mocioni mbledhë deputetët

Sot Kuvendi i Kosovës mblidhet në seancë plenare, lidhur me mocionin e mosbesimit për Qeverinë.

Seanca fillon në orën 10:00 dhe mocioni me 42 nënshkrime është dërguar në kryesinë e Kuvendit nga grupet parlamentare të Nisma për Kosovën, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje dhe disa deputetë tjerë, përfshirë dhe tre deputetë të PDK-së./21Media

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button