Mot me diell e vranësira sot në Kosovë

1 min read

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës bën të ditur se sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 13-15 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 25-26 gradë Celsius.

IHK njofton se do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes./21Media