Moti: I ndryshueshëm

1 min read

Sot mbi vendin tonë parashihet që do të mbajë mot me vranësira, erëra dhe i freskët, e herë pas here me riga shiu të cilatmund të vazhdojnë edhe gjatë natës.

Do të fryjë erë mesatare dhe e fortë jugore dhe juglindore e me shpejtësi deri në 28 metra në sekondë. Në fund të ditës era do të dobësohet.

Temperatura më e ulët pesë gradë kurse ajo më e larta ditore nga nëntë deri në 7 gradë./21Media