Moti në dy ditët e ardhshme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njoftoi se të mërkurën do të mbajë mot me diell, pasdite me vranësira të dendura të cilat vende vende do të sjellin reshje shiu.
Ndërsa dita e enjte do të jetë me dinamike sa i përket reshjeve, pasi që sipas IHMK-së, parashihen më shumë reshje.
Sa i përket temperaturave, ato mbesin pothuaj të ngjashme me ditët e fundit. Minimalet do të lëvizin ndërmjet 13-16 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 24-28 gradë celsius. Do të fryjë erë kryesisht e lehtë nga veriperëndimi dhe lokalisht e fortë./21Media

Back to top button