Moti me temperatura të larta

Moti me temperatura të larta

Sot në Maqedoni moti do të jetë me diell dhe temperatura të larta. Gjatë mesditës temperaturat do të ngritën deri në 32 gradë C.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë nga 6 deri në 11 gradë C, ndërsa gjatë ditës nga 27 deri në 32 gradë C.

Në Shkup do të ketë mot me diell, temperatura do të arrijë deri në 29 gradë C, shkruan TV21./21Media