Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe më i ngrohtë

Moti sot në Maqedoni do të jetë me diell dhe më i ngrohtë

Në orët e pasdites do të ketë kushte për reshje lokale të shiut dhe bubullima.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej 8 deri në 14 gradë C, ndërsa ajo e ditës nga 27 deri në 34 gradë C.

Në Shkup do të mbajë mot i ngjashëm, me diell dhe i ngrohtë me vranësira të vogla. Temperatura e mëngjesit do të ulet deri në 13, ndërsa ajo e ditës do të arrijë deri në 32 gradë C./21Media