Mot i vranët edhe në Shqipëri

Mot i vranët edhe në Shqipëri

Gjatë ditës së hënë, moti mbi Shqipëri parashikohet të jetë me kthjellime dhe vranësira në mesditë dhe pasdite, të cilat do të shoqërohen me reshje shiu me intensitet të dobët.

Baza e reve të ulta 900 metër. Era do të jete me drejtim Juglindje -Jugperëndim 1-10m/sek. Deti i forcës 4 me lartësi vale 2.0 metër. Shikimi 5 km-20 km. Mjegullinë lokale për shkak të reshjeve.

Temperaturat parashikohen të jenë:

Vendet malore 12°/27°C

Vendet e ulta 15°/30°C

Vendet bregdetare 17°/30°C.