​Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -3 deri -4 gradë Celsius

​Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet -3 deri -4 gradë Celsius

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar se sot do të mbaj mot i pjesërisht i vranët dhe me diell.

Sipas Institutit Hidrometorologjik të Kosovës, temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet -3 deri -4 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 2-4 gradë Celsius.

“Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes”, ka njoftuar Instituti.