Moti për dy ditët e ardhshme në vend

Në vend do të mbajë mot më dinamik në raport me dy ditët e fundit.
Sipas IHMK-së, kjo situatë meteorologjike vije si pasojë e masave të ajrit me presion të ndryshueshëm atmosferik.
“Parashihen vranësira të ç’rregullta, të cilat vende-vende do të sjellin reshje shiu”, thuhet në njoftim.
Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 12-15 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 25-28 gradë Celsius.
Do të fryjë erë e lehtë dhe lokalisht e fortë nga drejtimi i perëndimit dhe verilindjes./21Media
|m1\-w|m3ga|m5

Back to top button