Moti: Sot deri 26°C

1 min read

Do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 13-15 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 25-26 gradë Celsius.
Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes, thuhet në raportin e IHM të Kosovës.