Moti sot: Më i ngrohtë

Sot mbi vendin tonë pritet të mbajë mot i vranët dhe i ngrohtë, ndërsa nga pasditja priten reshje lokale të shiut që në disa vende do të shoqërohen me bubullima.
Në pjesën lindore dhe juglindore te vendit do të mbajë mot kryesisht me diell gjatë pjesës më të madhe të ditës. Do të fryjë erë e dobët deri mesatare jugore dhe jugperëndimore. 
Temperatura e mëngjesit do të lëvizë nga dy deri në 10 gradë Celsius, ndërsa temperatura më e lartë ditore do të jetë deri në 22 gradë Celsius.

Back to top button