Moti sot: Më i ngrohtë

1 min read

Sot në Kosovë do të jetë më i ngrohtë, me vranësira të lehta deri mesatare, me oeriudha me te gjata kohore me diell

Gjatë mëngjesit mjegull dhe ngrica vende-vende.

Erë e dobët dhe mesatare, në drejtim të lindjes herë pas here e fortë, perëndimore dhe veriperëndimore.

Temperatura e mëngjesit nga minus 8 në juglindje deri në minus tre në veri dhe lindje, më e larta ditore deri në tri gradë Celsius./21Media