Moti sot: Më ngrohtë se dje…

Mbi vendin tonë sot pritet të mbajë mot i ftohtë në mëngjes, ndërkaq dukshëm më i ngrohtë gjatë ditës, ku do të dominojnë mot me orë të tëra kryesisht me diell
Era do të fryej e lehtë dhe mesatare, herë pas here e fortë, sidomos në në lindje të vendit. Temperatura më e ulët do të jetë nga 2 deri në 5 gradë, kurse ajo më e larta 22°C.
Kushtet meteorologjike do të jenë të favorshme për shumicën e pacientëve kronikë, por kujdes i shtuar u rekomandohet astmatikëve dhe pacientëve që vuajnë nga sëmundje te ndryshme të zemëres.

Back to top button