Moti sot në vend

1 min read

Sot në vend do të mbajë mot i ndryshueshëm, me vranësira e reshje shiu.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka njoftuar tutje se temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 12-15 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 17-29 gradë Celsius.

“Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i juglindjes dhe verilindjes me shpejtësi 1-6 m/s”, përfundon njoftimi.