Moti: I thatë dhe i ftohtë

1 min read

Sot mbi vendin tonë do të jetë mot me vranësira, i ftohtë dhe kryesisht i thatë.

Në veri dhe perëndim, ngrica e lehtë e tokës është e mundur në disa vende. Në jug dhe lindje të vendit do të jetë me vranësira, në disa vende me reshje shiu, në malet e larta me borë. Era e dobët dhe e moderuar, në zonat kodrinore dhe malore herë pas here e fortë, në veri dhe veriperëndim.

Temperatura e mëngjesit 3 gradë, më e larta ditore 6 gradë,

Deri në fund të javës, në pjesën më të madhe të tij, do të jetë me ndryshime të ndryshme dhe e thatë me periudha të motit me diell, dhe në jug dhe lindje të vendit do të mbetet kryesisht me vranësira deri të shtunën, me reshje shiu të herëpashershme.

Nga e hëna, kryesisht mot me diell dhe më i ngrohtë, me temperatura rreth mesatares për këtë periudhë të vitit, nga 17 në 22 gradë.