​Muriqi nuk starton ndaj Atleticos

Sulmuesi kosovar Vedat Muriqi është lënë në bankën e rezervistëve për afidën ndaj Atletico Madridit që zhvillohet në stadiumin “Wanda Metropolitano” në kuadër të xhiros së 31-të në La Liga.

Atletico Madridi pozicionohet në vendin e tretë me 60 pikë, pesë më pak se Reali i vendit të dytë, kurse Majorka renditet e 11-ta me 40 pikë.

Ndeshja nis nga ora 19:30 dhe këto janë formacionet zyrtare:

Atletico Madrid: Grbic; Molina, Giménez, Witsel, Hermoso, Carrasco; Koke, Lemar, De Paul; Morata, Griezmann.

Majorka: Rajkovic, Maffeo, Copete, Nastasic, Valjent, Jaume Costa; Baba, Morlanes, Dani Rodríguez; Ángel, Abdón Prats.

Back to top button