Mustafa nuk komenton fitoret individuale

1 min read

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/inc/hooks/hook-single-header.php on line 65

 

Kryetari në detyrë i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka thënë se fitorja e Vjosa Osmanit në zgjedhjet e përgjithshme parlamentare është çështje e qytetarëve dhe se s’dëshiron ta komentojë atë

“Nuk komentoj fitoret individuale është çështje e qytetarëve të cilët kanë votuar dhe unë e respektoj votën, jo vetëm për Vjosën, por për çdo qytetarë. Për këtë arsye jemi shpreh se pranojmë edhe rezultatet e zgjedhjeve”, tha ai.

Kuvendi i punës së LDK-së pritet të mbahet më 14 mars ku 355 delegatë do të zgjedhin kryetarin e ri të partisë.