Napoli luan ndaj Sassuolos së papërshtatshme, formacionet zyrtare

1 min read

Lideri i tabelës së Serie-A Napoli do ta ketë një ballafaqim mjaftë të vështirë në javën e 15-të të Serie-A kundër skuadrës së Sassuolos.

Sassuolo vjen nga nje fitore e madhe ndaj Milanit dhe me motiv shumë të lartë derisa po kërkon ngjitjen sa më lartë në tabelën.

Napoli nga ana tjetër është lider i tabelës dhe dëshiron tri pikë të reja për ta ruajtur dustancën e pikëve me Interin dhe Milanin.

Ja formacionet zyrtare të ndeshjes e cila starton nga ora 20:45:

SASSUOLO (4-3-3) : Advice; Toljan, Chiriches, Ferrari, Rogerio; Frattesi, Maxime Lopez, H. Traoré; Berardi, Scamacca, Raspadori.

NAPOLI (4-3-3) : Ospina; Di Lorenzo, Rrhamani, Koulibaly, Mario Rui; Fabiàn Ruiz, Lobotka, Zielinski; Lozano, Mertens, Insigne.