Ndeshjet e ditës së sotme në Top 5 ligat evropiane

 
Pas ndeshjeve në Ligën e Kampionëve dhe atyre në Ligën e Evropës, futbolli në Top 5 ligat evropiane rikthehet me disa përballje tejet interesante.
Ndeshja hapëse e programit të ditës së sotme do të jetë ajo në Bundesligën gjermane, ku skuadra e Mainz e pret në shtëpi Borussia Monchengladbachun.
Krahas Bundesligës, ndeshje do të kemi edhe në La Ligan spanjolle, ku skuadra e Athletic Bilbaos do të jetë vendase në takimin kundër Cadizit.
Ndërsa, ndeshja më interesante do të jetë ajo në Premier Ligë, ku në stadiumin “St. James Park” Aston Villa është mysafire e skuadrës së Southampton.
Programin e plotë të ndeshjeve në Top 5 ligat evropiane e gjeni më poshtë.
Premier Liga angleze
21:00 Southampton – Aston Villa (Stadiumi St. James Park)
Liga 1 e Francës
21:00 Lens – Troyes (Stadiumi Bollaert-Delelis)
Bundesliga gjermane
20:30 Mainz – Borussia Monchengladbach (Stadiumi Mewa Arena)
Serie A
20:45 Empoli – Genoa (Stadiumi Carlo Castellani)
La Liga spanjolle
21:00 Athletic Bilbao – Cadiz CF (Stadiumi San Mamés).

Back to top button