Në ndeshjen Zvicër – Serbi s’lejohen flamujt e Kosovës dhe Shqipërisë

Flamujt e Kosovës dhe të Shqipërisë nuk janë lejuar të futen në stadiumin “974” në ndeshjen mes Zvicrës dhe Serbisë në Kupën e Botës “Katari 2022”.

Zvicra e Serbia përballen me fillim prej orës 20:00 në kuadër të ndeshjes së fundit të Grupit G.

Dy përfaqësueset kanë histori tensionesh pas fitores së Zvicrës në Botërorin e 2018-s dhe festës së golave me shqiponjë nga dy golashënuesit shqiptarë, Granit Xhaka e Xherdan Shaqiri.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button