Miliarderi John McAfee është arrestuar nga policia e Novergjisë pasi vendosi në vend të maskës së fytyrës, një palë tanga.

Ai ka dalë në rrugë me të brendshme grash në fytyrë, ku mbulonte hundën dhe gojë, për t’u mbrojtur nga virusi.

Në një postim në rrjetet e tij sociale 74-vjeçari ka shkruar:  “Insistoj se është me e sigurta e mundshme dhe refuzoj të vendos diçka tjetër në të mirë të shëndetit tim”.

Thuhet se autoritetet kanë ndaluar edhe bashkëshorten e tij.