Nesër dhe pasnesër mot pranveror

1 min read

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/inc/hooks/hook-single-header.php on line 65

 

Edhe gjatë dy ditëve të ardhshme në Kosovë do të mbiztoroj mot kryesisht pranveror. Kështu njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

“ Kjo situatë e krijuar meteorologjike vie si pasojë e fushave të fuqishme anticiklonike të cilat janë të stacionuara mbi Gadishullin e Ballkanit. Sa i përket temperaturave minimale ato mbesin të ulëta gjatë natës, minimalet do të lëvizin ndërmjet -3 deri 0 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 13-18 gradë Celsius. “, thuhet në njoftim

Po ashtu bëhet e ditur se do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes./21Media