Në vilën e presidentit të Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski, në Vodno nesër  me fillim prej ora 12:00 do të mblidhet Këshilli i Sigurisë.

Siç njoftojnë nga kabineti i Pendarovskit, në seancën e tetë të Këshillit do të bisedohet për gjendjen politike dhe të sigurisë në shtet pas anëtarësimit në NATO.

Pas përfundimit të seancës, presidenti Pendarovski do të deklarohet para publikut, shkruan TV21./21Media