Nga abuzimet seksuale nga babai e deri të aksidenti që i shkaktoi vdekjen, jeta e Anne Heche

Të premten e kaluar, më 5 gusht, aktorja Anne Heche pësoi një aksident trafiku në Los Anxhelos, Kaliforni, i cili e la atë në luftë mes jetës dhe vdekjes për tetë ditë. Dhe pas veprimeve të mjekëve gjatë këtyre ditëve, u deklarua anoksia e rëndë e trurit, e cila i shkaktoi vdekjen më 12 gusht.
Heche u njoh për interpretimet e saj të shumta si aktore në prodhime të tilla si Chicago PD dhe Men in Trees. Përveç polemikave të tij që përfshinin përdorimin e substancave të paligjshme, si dhe ka qenë një nga partneret e prezantueses amerikane Ellen DeGeneres, përcjell portali rtv21.tv
Megjithatë, jeta e kësaj gruaje do të kishte pasur vështirësi të mëdha që në fëmijëri. Madje në intervista të shumta, derisa ishte gjallë, aktorja dhe producentja tregoi se në disa raste babai i saj, i cili ishte hiqej si fetar, e kishte abuzuar me të dhe nga ajo situatë ajo kishte marrë herpes.
Për babain e saj vazhdoi të thoshte se kishte një “jetë të dyfishtë”, pasi gjatë ditës burri në dukje pohonte fenë e tij, por natën ai “kalonte nëpër hekura”, gjë që e bëri atë të sëmurej nga SIDA, sëmundje për të cilën vdiq në 45 vjeç.
“Ai më përdhunoi… më përkëdhelte, më vuri në të katër këmbët dhe më keqtrajtoi ,” shkruante aktorja në librin e saj Call Me Crazy, duke iu referuar abuzimit që do t’i kishte bërë i ati dhe për të cilin ajo ishte e sigurt se nëna e dinte, por nuk do të kishte bërë asgjë për këtë.
Dhe në mes të një interviste me Larry King, Heche deklaroi se: “Unë mendoj se babai im ishte një i varur nga seksi. Unë mendoj se ai i shihte të gjithë si një qenie seksuale. Por mendoj se në atë kohë bëja një mënyrë jetese shumë ekstravagante” , duke vazhduar zbulimet për atë që kishte vuajtur në fëmijërinë e saj.
Përballë kësaj situate, vite më vonë, në vitin 2004, aktorja zbuloi në një intervistë tjetër se mendonte se e ëma nuk e donte, pasi dyshonte se e ëma dinte për abuzimin që i ishte nënshtruar dhe nuk kishte vepruar. ” Gjithmonë pyesja veten nëse nëna ime ishte e vetëdijshme, nëse mund t’i trajtosh fëmijët në këtë mënyrë dhe t’i duash akoma,” tha ai për Los Angeles Times.
Përveç kësaj, Heçe në një kohë të shkurtër pësoi edhe vdekjen e disa anëtarëve të familjes së saj, kështu që arriti të pohoi se nuk ishte e nevojshme të studionte aq.
Heçe e filloi karrierën e saj në aktrim, në moshën dymbëdhjetë vjeçare, në një kafene teatri për të kontribuar në jetesën e familjes. Në moshën 17-vjeçare, ajo u transferua në Nju Jork dhe mori pjesë në serialin Another Ëorld , rol për të cilin fitoi një çmim Daytime Emmy në 1991.
Pas debutimit në ekranin e vogël, ai provoi fatin në kinema, vepra e tij më e shquar ishte ajo e komedisë romantike Six Days and Seven Nights (1998) me aktorin Harrison Ford.
Punimet e tij profesionale përfshijnë gjithashtu John Q. (2004), Donnie Brasco (1997), Volcano (1997), përballë Tommy Lee Jones dhe Smokescreen (1997), me Robert De Niro dhe Dustin Hoffman. Një vit më vonë ai mori pjesë në Psycho (1998), ribërja e Psycho , filmi klasik i Alfred Hitchcock./21Media

Back to top button