Kryetari i komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti sonte njoftoi se nga nesër do të fillojë faza e dezinsektimit hapësinor në komunën e Prishtinës.

Ahmeti përmes facebook-ut bëri të ditur se për gjashtë ditë rresht do të trajtohen hapësirat e lagjeve në kryeqytet.

“Këto ditë jemi ballafaquar me një vërshim të mushkonjave që kane ardh me valën e nxehtë të ajrit në gjithë regjionin. Prej nesër, e Mërkurë, 26 Gusht fillon faza shtesë e dezinsektimit hapsinor në Prishtinë. Çdo mbrëmje nga ora 19:30 për gjashtë ditë rresht do të trajtohen hapësirat e lagjeve të ndryshme në qytet dhe zonat rurale.”, shkroi Ahmeti në facebook./21Media