Ngjarjet e datës 19 shkurt

Ngjarjet që do të ditën e sitme në vendin tonë

Mbahet mbledhja e Komisionit për Legjislacion dhe Mandate, ku do të behët shqyrtimi i raportit me amendamente në Projektligjin për hetim parlamentar. (Ndërtesa e Kuvendit, salla C 203, ora 11:00)

Bëhet përurimi i librit “Liri për Sadri Ramabajën” i përgatitur nga Sherif Konjufca, i botuar nga Shoqëria Lëvizja. (Biblioteka Kombëtare “Pjetër Bogdani”, ora 12:00)

Partia Socialdemokrate organizon tryezë lidhur me pagën minimale “Pagë me jetu!”. (Hotel “Sirius”, ora 13:00)

Universiteti i Prishtinës “Hasan Prishtina” organizon mbledhje komemorative pwr akademik Idriz Ajetin. (Salla e Senatit në Rektorat, ora 14:00)

Galeria e Ministrisë së Kulturës e fillon programin artistik për vitin 2019 me ekspozitën “Origjinaliteti”, të autorit Visar Mulliqi. (Galeria e Ministrisë së Kulturës, ora 19:00)

Back to top button