Ngjarjet e paralajmëruara për sot në vendin tonë

Ngjarjet e paralajmëruara për sot në vendin tonë

Komuna e Rahovecit dhe Organizata e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës bëjnë homazhe të shtatorja e Shejh Myhedin Shehut – të Teqeja e Madhe e Halvetive. (Rahovec, ora 10:00)

Lumbardhi i hapë dyert për vizitorët, konform masave momentale të aplikuara për mbrojtjen prej përhapjes së mëtutjeshme të pandemisë COVID-19.( Ora 10:00)

Mbahet mbledhja e Komiteti për Politik dhe Financa në Komunën e Rahovecit. (Rahovec, ora 10:00)

Bordi i Autoritetit Rregullator të Komunikimeve Elektronike dhe Postare raporton në Komisioni për Ekonomi, Punësim, Tregti, Industri, Ndërmarrësi dhe Investime Strategjike lidhur me blerjen e kompanisë IPKO. Kurse, u.d kryeshefes ekzekutive për gjendjen në Telekom. (Kuvendi i Kosovës, salla C301, ora 11:00)

Komuna e Rahovecit dhe Organizata e Veteranëve të Luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës bëjnë homazhe për dëshmorët te kompleksi përkujtimor “Maja e Shkodranit” në Rahovec. (Rahovec, ora 11:00)

Ministri i Infrastrukturës, Arban Abrashi do ta vizitojë rrugën e Veternikut për t’i parë nga afër punimet e përfundimit të kësaj rruge. (Ora 11:00)

Katërmbëdhjetë fshatra të Rugovës dhe disa organizatave jo-qeveritare, mbajnë konferencën për media. (Në afërsi të Patriarkanes së Pejës, te hyrja për në zonën e Rugovës, ora 11:00)

Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, viziton komunën e Vitisë.

11:00 – 11:30 Vizitë në komunën e Vitisë

11:30 – 11:45 Vizitë shtëpisë së Kulturës

11:45 – 12:00 Vizitë palestrës Sportive

12:00 – 12:30 Vizitë stadiumit në Viti

12:45 – 13:00 Vizitë fushës së Sportit, Pozharan

Komuna e Gjakovës bën përurimin e projekteve për asfaltimin e rrugëve në disa fshatra

Ora 11:00 – ne fshatin Kralan;

Ora 12:00 – ne fshatin Ramamat dhe

Ora 13:00 – ne fshatin Shishmon

Komisioni për Buxhet dhe Transfere shqyrton projektligjin për ndryshimin dhe plotësimin e ligjit mbi ndarjet buxhetore për buxhetin e Republikës së Kosovës për vitin 2020. (Ndërtesa e Kuvendit, salla e mbledhjeve plenare, ora 13:00)

Këshilli Prokurorial Kosovës mban takimin e radhës, por si masë mbrojtëse ndaj pandemisë COVID-19, takimi do të mbahet pa praninë e mediave. (Ora 13:00)