Ngjarjet e datës 22 maj 2021

1 min read

Notice: Trying to get property 'post_excerpt' of non-object in /home/rtv21new/public_html/wp-content/themes/newsphere-pro/inc/hooks/hook-single-header.php on line 65

 

Aktivitet vullnetarë për pastrimin e lumit “Krivareka”. (Nisja nga objekti i Komunës së Kamenicës) 09:30

Ministria e Mjedisit, Planifikimit Hapësinor dhe Infrastrukturës organizon aktivitete me rastin e shënimit të Ditës Ndërkombëtare të Biodiversitetit. (Pejsazhi i Mbrojtur “Gërmia” në Prishtinë) 10:00

Let’s Do It Kosova organizojnë  aksion me moton “Ta Pastrojmë Brezovicën”. Nisja nga Prishtina bëhet nga zyret e organizatës në ora: 09:00 (Rr. Pashko Vasa – Pejton) 11:00

Aktivistët e OJQ “Unë jam Zani yt”, protestojnë me monton “Thuani emrat e përdhunuesve dhe ngacmuesve seksual”. (Sheshi “Isa Boletini”, Mitrovicë) 12:00

Bëhet zbulimi i Lapidarit në nderim të të vrarëve, të plagosurve dhe të mbijetuarve të Masakrës së Dubravës. (Burgu i Dubravës) 12:00

British Academy of Kosova dhe Rini School of Music mbajnë koncert “Spring Concert”. (Salla e Kuqe, Prishtinë) 18:00.