Ngjarjet e datës 27 maj

Kryetari i Prizrenit, Shaqir Totaj, pret në takim 20 Ambasadorë të huaj të akredituar në Republikën e Kosovës, me të cilët do të zhvilloj edhe një shëtitje në qytetin e Prizrenit (Shtëpia e Bardhë, ora 09:15)

Lidhja Demokratike e Kosovës – Dega Gjilan, mban konferencë për medie (Selia e LDK-së, Gjilan, ora 12:00)

Galeria Qahili, në bashkëpunim me agjencinë kreative Shigi Studio dhe konsulencën gjermane, Ëork That Period, organizojnë festival 3 ditorë (Galeria Qahili, ora 12:00)

Nis edicioni i 10-të i festivalit të teknologjisë në Ballkan “DOKU.TECH”(Salla e kuqe të Pallatit të Rinisë, ora 16:00)

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës – Dega në Pejë feston 23-vjetorin e themelimit (Hotel “Dukagjini”, Pejë, ora 18:00)

Back to top button