Nis takimi i Kurtit me Escobarin e Lajçakun

I dërguari i posaçëm për Ballkanin Perëndimor të SHBA-së, Gabriel Escobar dhe përfaqësuesi i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Miroslav Lajçak i kanë shkuar në takim kryeministrit Republikës së Kosovës, Albin Kurtit.
Fillimisht, Lajçak e Escobar u takuan me Presidenten e vendit, Vjosa Osmanin.
Ndërkaq,  Lajçak pritet të takojë kryetarin e AAK-së, Ramush Haradinajn, kryetarin e LDK-së, Lumir Abdixhiku dhe kryetarin e PDK-së, Memli Krasniqi.
Kujtojmë që, dje Escobar u takua me krerët e partive opozitare./21Media

Back to top button