Një e vrarë dhe 12 të plagosur në një sulm me makinë

Një grua 70-vjeçare është vrarë dhe 12 persona të tjerë janë plagosur në atë që policia thotë se ishte një sulm terrorist në Izrael.

Ata thonë se dy palestinezë nga Bregu Perëndimor i pushtuar janë arrestuar për incidentin në Raanana, rreth 20 km në veri të Tel Avivit.

Sulmuesit dyshohet se kanë kaluar në mes të tri veturave të vjedhura dhe kanë shkelur këmbësorët në vende të ndryshme.

Sulmi erdhi pasi lufta midis Izraelit dhe grupit palestinez Hamas në Gaza kaloi kufirin 100-ditor./21Media

Back to top button