Ndeshje që Hyka e kishte nisur si titullar

Ndeshje që Hyka e kishte nisur si titullar

Mesfushori shqiptar, Jahmir Hyka shënoi golin e barazimit 1-1 për San Jose Earthquakes ndaj FC Dallas,  në sekondën e fundit të minutës së katërt të shtesës.

Kur pritej vetëm vërshëllima finale, Hyka mori një top në zonë e mbrojti dhe gjuajti drejt portës me të majtën e tij.

Ishte një ndeshje që Hyka e kishte nisur si titullar dhe pas një pjese të parë pa gola ishte Dallas që kaloi në avantazh në minutën e 78 me Kellyn Acosta./21Media