Është arrestuar i dyshuari pasi ka sulmuar policin gjatë kohës sa ishte në detyrë.

I njëjti, ka qenë duke vozitur në gjendje të dehur dhe pa patentë shofer.

Ngjarja raportohet të ketë ndodhur në Mitrovicë, të martën pasdite.

Pas sulmit, viktima ka pranuar tretman mjekësor.

Po ashtu, në makinën e të dyshuarit është konfiskuar një pistoletë, një fishekë dhe substancë narkotike.

Me vendim të prokurorit, i dyshuari mbahet në ndalim policor deri në këndellje e më pas intervistohet./21Media