OKB-ja i kërkon Rusisë dhe Ukrainës që të sigurojnë kalim të sigurt për civilët

Shefi i OKB-së, Martin Griffiths i bëri thirrje Ukrainës dhe Rusisë që të sigurojnë kalim të sigurt për civilët që ikin nga luftimet dhe për dërgimin e ndihmave humanitare në zonat e armiqësive aktive, shkruan BBC, përcjell rtv21.tv

Deklarata erdhi pasi të dyja palët ngritën akuza ndaj njëra-tjetrës për parandalimin e largimit të sigurt të civilëve./21Media

Back to top button