Operacioni Brezovica: Disa lagje të Prishtinës kontrollohen nga specialët

Mëngjesi i sotëm ka shënuar nisjen e një operacioni të gjerë të kontrolleve në disa prej lagjeve luksoze të Prishtinës.
Njësi të shumta speciale janë parë në lagjen e Universitetit apo Lagjen ‘Velania’ lagje këto të njohura ku jetojnë peronat e kamur të kryeqytetit.
Prezenca e Specialëve në këtë zonë është pjesë e operacionit Brezovica. Kallxo.com mëson se të pakën 11 lokacione janë pjesë e bastisjes së gjerë e cila përpos veprimtarisë së shpëlarjes së parave ka edhe dyshime për veprimtari të fajdeve.
Në zonën ku po kryhen bastisjet përpos njësive speciale dhe atyre të krimeve të rënda është parë edhe prokurori që po e heton rastin Rasim Maloku.
Maloku në një deklaratë të shkurtër ka konfirmuar se operacioni është pjesë e hetimit të rastit Brezovica.
“Deri më tani kemi arrestuar 7 persona në këtë operacion dhe kemi sekuestruar disa prova përfshire edhe armë” ka thënë Maloku
I njëjti ka konfirmuar se gjatë operacionit janë sekuestruar edhe disa vetura./kallxo

Back to top button