Opozita kërkon dorëheqjen e ministres Nagavci

Shkak, pagesa e 32 punonjësve serbë pa shkuar në punë.-Nagavci: I kam marrë të gjitha masat e nevojshme

Ministria e Arsimit ka realizuar mbi 140 mijë euro pagesa për 32 punonjës serbë pa shkuar fare në punë. Për këtë, deputetë e opozitës në Komisionin për Mbikëqyrje të Financave Publike, i kërkuan dorëheqjen ministres Nagavci si dhe kërkuan nga Prokurori i Shtetit hetim të raportit të auditimit, meqë siç thanë, ka bazë për vepra penale./21Media

Artikuj të ngjashëm

Shikoni Gjithashtu
Close
Back to top button
close button