Osmani: Në emër të popullit të Kosovës, faleminderit, Scholz

1 min read

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka falënderuar Gjermaninë për përkrahje të Kosovës.

Ajo po ashtu e ka cilësuar si përkrahës kancelarin gjerman Olaf Scholz.

“Me Kancelarin Scholz, i cili si gjithnjë është përkrahës i palëkundur i Republikës së Kosovës dhe perspektivës sonë evropiane. Në emër të popullit të Kosovës, faleminderit! “, ka shkruar Osmani.

Osmani sot është takuar edhe me presidentit e Francës Emanuel Macron./21Media