Osmani vizitoi kampin e KFOR-it ”Villaggio Italia”

1 min read

 

 

Presidentja Vjosa Osmani, ka vizituar kampin e KFOR-it ”Villaggio Italia” në Pejë.

Ajo me këtë rast ka falënderuar komandantin e KFOR-it, gjeneral Federicin, komandantin e komandës regjionale Perëndim, kolonel Marioriello, ambasadorin e Italisë në Prishtinë Nicola Orland, si dhe përfaqësuesit e shteteve të tjera pjesëmarrësve, për ri-afirmimin e angazhimit për sigurinë në Kosovë.

”Kontributi i ushtarëve të NATO-s ndër vite dhe prezenca e angazhimi i vazhdueshëm i tyre në vendin tonë mbetet jashtëzakonisht i çmueshëm dhe një garanci shtesë për sigurinë e vendit tonë”, shkruar”, ka shkruar Osmani në Facebook./21Media