Pacolli: Zaev, kapuç me mëngë!

”Arti definohet edhe si “një gënjeshtër e bukur e cila na ndihmon ta njofim të vërtetën”

Kryetari i AKR-së, Behgjet Pacolli ka reaguar ndaj deklaratave të liderit të LSDM-së në Maqedoni Zoran Zaev, i cili ka deklaruar se Kosova është zemra e Serbisë.

I pari i AKR-së e ka krahasuar këtë deklaratë me artin, për të cilin thotë se ‘edhe një gënjeshtër e bukur e cila na ndihmon ta njohim vetën është art’.

Ai thotë se gjithmonë ka dyshuar në mendimet e Zaevit për Kosovën dhe se ky i fundit sipas Pacollit ‘do të na dalë kapuç me mëngë’.

”Për deklaratën e Zaevit… Arti definohet edhe si “një gënjeshtër e bukur e cila na ndihmon ta njofim të vërtetën”  Deklarata e fundit e Zoran Zaevit që “Kosova është zemra e Serbisë” mu duk, në këtë kontekst si Arti. Po me duket se Zaevi (unë gjithmonë kam dyshuar në të) do të na dalë Kapuç me mëngë”, ka shkruar Pacolli në facebook.

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button