Palmer e Lajçak në Kosovë: Takime me krerët shtetërorë e opozitën (Video)

Temë e bisedimeve kryesisht – dialogu me Serbinë

Në Kosovë po qëndrojnë zëvendës ndihmës sekretarin e shtetit amerikan, METJU PALMER dhe MIROSLAV LAJÇAK, përfaqësues special i BE-se për dialogun Kosovë-Serbi. Ata  u takuan me krerët shtetëror të Kosovës. Lishur me aktivitetin e ditës së parë të qëndrimit të tyre në Kosovë, më shume informacione ka raportuar më herët për emisionin e lajmeve 21 LIVE NEWS të RTV 21 drejtperdrejte gazetarja jone Fitore Ademi.


Zëvendës ndihmës sekretari amerikan i shtetit, Matthju Palmer gjatë qëndrimit në Kosovë pati takime edhe me drejtues të opozitës./21Media

Back to top button