Parashikimi i motit

Mot me vranësira të cilat mund të sjellin dhe reshje lokale shiu do ta përcjellin ditën e sotme

Gjykuar sipas ecurive sinoptike, mbi rajonin tonë, do të vazhdojë të mbajë mot me vranësira të cilat mund të sjellin edhe reshje lokale shiu.

Pra edhe sot pritet të kemi mot me vranësira që mund të sjellin edhe reshje lokale shiu. Temperaturat do të lëvizin në mes 1 e 15 gradë celsius.

Edhe nesër parashihet të kemi mot me vranësira dhe me riga lokale shiu. Temperaturat do të sillën në mes 2 e 12 gradë celsius.

Kurse sa i përketë fundjavës, ajo do të jete e ndarë në dysh. Të shtunën priten vranësira që mund të sjellin edhe riga shiu, ndërsa të dielën pritet kthjellim gradual i motit.

Temperaturat, po ashtu, do të shënojnë ngritje graduale./21Media

Artikuj të ngjashëm

Back to top button
close button