Parashikimi i motit

Edhe sot, në vendin tonë parashihet të mbajë mot me diell dhe pjesërisht i vranët.
Në vlerat e temperaturave minimale parashihen rritje të lehta, ndërsa në maksimale, parashihen ulje për 1-3 gradë Celsius.
Sipas Institutit Hidrometeorologjik, minimalet do të lëvizin ndërmjet 5-8 gradë Celsius. Ndërsa, maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 19-22 gradë Celsius.
Era do ta mbajë drejtimin e verilindjes e herë-herë edhe të juglindjes, e lehtë deri mesatare./21Media

Back to top button