Temperatura maksimale do të arrijë deri në 21 gradë Celsius

Temperatura maksimale do të arrijë deri në 21 gradë Celsius

Meteorologët, për sot parashohin mot me vranësira të pjesshme të cilat në orët e mbrëmjes mund të marrin karakter zhvillimi e të sjellin edhe riga lokale shiu.

Temperaturat do të sillen prej  6 deri në 21 gradë Celsius.

Nesër në pjesën e parë të ditës, pritet të ketë vranësira të pjesshme të cilat me kalimin e kohës do të shpërndahen. Në të njëjtën kohë nga veriu pritet depërtim i masave të ftohta ajrore, kështu temperaturat do të shënojnë rënie, ato do të lëvizin në mes 4 e 18 gradë Celsius.

Gjatë ditëve në vijim pritet të kemi mot të ndryshueshëm, me vranësira dhe me çaste me diell. Temperaturat do të lëvizin në mes 3 e 20 gradë Celsius./21Media