Parashikimi i motit në Maqedoni

Moti në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell dhe më i nxehtë, me vranësira të vogla lokale. Do të fryjë erë e dobët deri mesatare nga drejtimi verior. Temperatura minimale do të jetë në interval prej 10 deri 20, ndërsa maksimalja do të jetë prej 29 deri 37 gradë. UV=8.
Në Shkup, moti do të jetë me diell, me vranësira lokale dhe me erë kryesisht të dobët veriore. Temperatura minimale do të zbresë deri 19 gradë, ndërsa maksimalja do të arrijë 35 gradë.
Prej nesër deri të marten, moti do të jetë stabil, me rritje graduale të temperaturës ditore. Të mërkurën sërish do të ketë dukuri të reshjeve lokale të rrëmbyeshme dhe erë të përforcuar, ndërsa nga e enjtja kryesisht në male do të ketë kushte për reshje të shkurta të shiut./TV21

Back to top button